Dane osobowe

Statystyka odwiedzin

288129
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Ogółem
107
159
978
2008
610
282965
288129

Twoje IP: 3.233.229.90

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

 

 

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”


Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka Publiczna Gminy Krynice otrzymała dotację w wysokości 1 802,00 zł. Kwota ta pozwoliła wzbogacić nasze zbiory biblioteczne o 78 woluminów. 1/3 dotacji została przeznaczona na zakup nowości dla dzieci i młodzieży.

 

 

Akademia Orange dla bibliotek

 

 

 

Biblioteka bierze udział w programie "Akademia Orange dla bibliotek"


Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.
Biblioteka Publiczna Gminy Krynice otrzymała dotację w wysokości 1 184, 12 zł. Kwota ta została wykorzystana na pokrycie kosztów związanych z dostępem do Internetu w placówce głównej i filii. Pozostałe środki przeznaczono na zakup oprogramowania antywirusowego.

Równać Szanse

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice realizowała projekt „Perły krajobrazu” w ramach Programu „Równać Szanse 2011” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Głównym celem projektu było zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej dziedzictwem kulturowym gminy Krynice, w sposób szczególny pomnikami kultury sakralnej: kapliczkami, figurkami i krzyżami przydrożnymi.

Uczestnikami projektu była 15-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z Publicznego Gimnazjum w Krynicach.

Projekt trwał od stycznia 2012 r. do czerwca 2012 r.

W ramach projektu zostały zorganizowane: 2 spotkania z regionalistą, 2 spotkania z fotografem, 1 wyjazd edukacyjny do Muzeum Wsi Lubelskiej, 1 lekcja muzealna, 8 spotkań roboczych w bibliotece. Efektem końcowym projektu było: opracowanie i wydrukowanie folderu „Perły krajobrazu”, zorganizowanie wystawy obiektów sakralnych oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej z przebiegu projektu.

Prośba książki

1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.
5. Obłóż mnie w papier lub folię.
6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie
 odstaw na półkę.
11. Nie przetrzymuj mnie długo
 w domu, czekają na
 mnie inni czytelnicy.

Cytat miesiąca

"Naród, który traci pamięć,traci sumienie"

/Zbigniew Herbert/

 

Narodowy Program

         mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logo

 

 

Academica