BIP

bip2

Inspektor Ochrony Danych

Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego

Statystyka odwiedzin

531010
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Ogółem
162
116
1419
2106
12720
504504
531010

Twoje IP: 3.137.218.215

Bywali u nas...

Listopad 2008

Edyta Zarębska
Edyta Zarębska
  - autorka książek dla dzieci, która uwielbia pracę na komputerze, maluje także obrazy. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorka chętnie gości na spotkaniach organizowanych przez biblioteki.


Czerwiec 2010   
 
      

Antoni Gazda
Antoni Gazda
-  mieszka w Krakowie, na Woli Duchackiej. Przez 35 lat był bibliotekarzem, teraz jest rencistą.  Praca w bibliotece była inspiracją do napisania książki dla dzieci pt. „Jaś Czytalski w bibliotece”. Autor pisze pod intrygującym pseudonimem: Antoni Cieszydruk Oczko, w skrócie ACO. Autor uczestniczy w spotkaniach, w przedszkolach i bibliotekach, opowiada dzieciom  o przygodach Jasia Czytalskiego.


Marzec 2011

Krzysztof Petek
Krzysztof Petek
  -  autor powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży,  reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Od 2001 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich.  Autor podróżuje po całej Polsce, zapraszany na spotkania autorskie. Propaguje zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty i akcje „Noc w bibliotece”, oraz „Noc detektywów”.


Marzec 2011

Wiesław Adam Kulik
Wiesław Adam Kulik 
- poeta, prozaik, dziennikarz, animator kultury. Autor dwóch awangardowych, afabularnych powieści (Lot i Gra), trzech tomów poetyckich (Pejzaże z Panem Lemonem, Piołuny raj, Ziemie Pulsujące), książki reporterskiej Droga na południe, albumu Miasta polskie. „Najpiękniejsze zespoły zabytkowe”. Wydał wspomnienia o Bolesławie Leśmianie – „Leśmian, Leśmian…”.   Pracuje jako dziennikarz Lubelskiego Ośrodka TV, gdzie zrealizował ok. 50 filmów dokumentalnych i ponad 250 edukacyjnych, reportaży oraz felietonów.


Październik 2012

Ks. Waclaw Oszajca
Ks. Waclaw Oszajca
- polski duchowny katolicki, jezuita, teolog, dziennikarz, publicysta i poeta. W 1971 ukończył studia na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1974 debiutował jako poeta wierszami w miesięczniku "Msza Święta". Autor wielu książek i publikacji, wierszy oraz tłumaczeń. Publikuje m.in. w "Akcencie", "Charakterach", "Gazecie Wyborczej", "Gościu Niedzielnym", "Tygodniku Powszechnym", "W drodze". Wielokrotny laureat nagród dziennikarskich i literackich. Prowadzący i gość programów publicystycznych o tematyce religijnej w radiu i telewizji. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich a także Rady Programowej Wschodniej Fundacji Kultury "Akcent".


Listopad 2012

Wiesław Drabik
Wiesław Drabik
– autor rymowanych książeczek dla dzieci. Podczas studiów malował i wystawiał olejne obrazy (malarstwo fantastyczne) oraz publikował rysunki satyryczne. Jego prace zaprezentowano podczas kilku indywidualnych wystaw m.in. w klubach Rotunda, Karlik, Perspektywy, w Piwnicy pod Baranami i Kossakówce. W czasie studiów powstały także jego pierwsze teksty, w tym wiersze. Od 1989 roku pracuje jako grafik komputerowy w firmie reklamowej Grafix, której jest współwłaścicielem. Opracował graficznie wiele książek dla wydawnictw: Skrzat, Beseder, Smyk, Zielona Sowa.  Autor chętnie gości na spotkaniach organizowanych przez biblioteki.

Prośba książki

1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.
5. Obłóż mnie w papier lub folię.
6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie odstaw na półkę.
11. Nie przetrzymuj mnie długo w domu, czekają na mnie inni czytelnicy.

Cytat miesiąca

Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch tych samych spojrzeń w oczy.

Wisława Szymborska

 

 

1632216579

         mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logo

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB

IK logo 2017

 

Academica