Statystyka odwiedzin

140505
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Ogółem
18
40
351
419
1006
137755
140505

Twoje IP: 54.80.68.137

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z przedszkolakami w bibliotece

W dzisiejsze południe w naszej placówce gościliśmy grupę przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Krynicach. Dzieci uczestniczące w przygotowanym przez nas spotkaniu zostały zapoznane z zasadami dbania o książki, nauczyły się samodzielnie wykonywać zakładki do lektur. Nie zabrało zabaw z malowaniem w roli głównej, zagadek i czytania wybranych przez nie bajek. Ciekawa okazała się być dla nich zabawa „nić przyjaźni", dzięki której najmłodsi przekonali się, jak wiele przyjemności sprawić może miły komplement od rówieśnika.
Za spotkanie bardzo dziękujemy. Liczymy na kolejne :)

"Śpiewająca Biblioteka" - spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

11 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Krynice odbyło się spotkanie z Edytą Zarębską – ilustratorką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ozdobioną bajką napisaną wierszem pod tytułem „Opowieści Babci Gruni". Autorce towarzyszył mąż – muzyk i kompozytor Robert Zarębski. Edyta Zarębska jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś. W 2007 roku pisarka zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. W spotkaniu wzięło udział blisko 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krynicach wraz z opiekunami. Autorka opowiadała dzieciom o tym, w jaki sposób powstawała bajka „Opowieści babci Gruni", zdradziła im sporo tajemnic ze swojego życia, które skłoniły ją do pisania książek dla najmłodszych. Zgromadzeni mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat pasji gościa, jaką jest malarstwo. Podglądnęły także z bliska, jak powstają ilustracje do książki. W zabawę z uczestnikami spotkania włączył się towarzysz pisarki, który czytał bajki, zadawał zagadki i wspólnie z dziećmi śpiewał piosenkę „Mądra rzeka". Nasi goście od kilkunastu lat spotykają się z dziećmi w bibliotekach, po to by poprzez zabawę i edukację zainteresować je czytelnictwem, bo kluczem do spełnienia marzeń jest poszukiwanie informacji i wiedzy zawartej w książkach. Akcja zorganizowana została w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, realizowanego pod hasłem „Do Wolność Czytania".

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

plakatdruk

Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości

1 maja w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbył się XV Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości – impreza cykliczna organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. Gminę Krynice reprezentowało KGW Polany, które na tę okazję przygotowało stoisko z wyrobami pod nazwą „Smaki Roztocza". Znalazły się wśród nich m.in. zupa gulaszowa, pierogi z kaszą i soczewicą czy też surówka z kapusty kiszonej. Stoisko z produktami ekologicznymi (oleje, powidła, przeciery warzywne) miała Dorota Sachajko. Rękodzieło artystyczne prezentowały Teresa Sachajko i Małgorzata Kurzyńska. Na stoisku Ewy Garniec można było z kolei nabyć naturalne mydła i kosmetyki. Był to XV Kiermasz z udziałem aktywnych kobiet z naszej gminy. Dziękujemy za zaangażowanie. Liczymy na Wasz udział w kolejnych edycjach imprezy.

Prośba książki

1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.
5. Obłóż mnie w papier lub folię.
6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie
 odstaw na półkę.
11. Nie przetrzymuj mnie długo
 w domu, czekają na
 mnie inni czytelnicy.

Cytat miesiąca

"Naród, który traci pamięć,traci sumienie"

/Zbigniew Herbert/

 

Narodowy Program

         indeks

 

 

Academica