BIP

bip2

Inspektor Ochrony Danych

Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego

Statystyka odwiedzin

535140
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Ogółem
195
2586
2781
2768
16850
504504
535140

Twoje IP: 44.197.231.211

                                 

                               RS2015 RKG

 

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice otrzymała grant w wysokości 7 800,00 zł ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse 2015” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży na realizację projektu  pn. „Pamięć przeszłości - cmentarze mówią”

Projekt skierowany jest do 10-osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej uczęszczającej do Publicznego Gimnazjum w Krynicach.

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania historią regionalną, a szczególnie zapoznanie z miejscami pamięci narodowej oraz cmentarzami wojennymi usytuowanymi na terenie gminy, a także odszukanie i promowanie osób bezpośrednio związanych z tragicznymi wydarzeniami tamtych lat.

Efektem końcowym projektu będzie samodzielnie opracowany i wydany folder "Pamięć przeszłości - cmentarze mówią", wystawa fotograficzna "Miejsca pamięci narodowej w gminie Krynice" oraz prezentacja multimedialna z realizacji projektu.

Czas realizacji projektu: luty 2016 - lipiec 2016

 

 


 

 

                                                          

 

Narodowy Program                BN

 

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 406,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. 

Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego aktualizowania zbiorów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym zostało zakupionych 133 wol. nowości wydawniczych.

 

 

logo-mkidn

 

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

 

 


 

 

                   logo larix mini                                                         logo-mkidn

 

 

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

 

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Krynice przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym. Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix. Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.


Stowarzyszenie „Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

 

 

 

  

 

Prośba książki

1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.
5. Obłóż mnie w papier lub folię.
6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie odstaw na półkę.
11. Nie przetrzymuj mnie długo w domu, czekają na mnie inni czytelnicy.

Cytat miesiąca

Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch tych samych spojrzeń w oczy.

Wisława Szymborska

 

 

1632216579

         mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logo

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB

IK logo 2017

 

Academica