Dane osobowe

Statystyka odwiedzin

174391
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Ogółem
31
16
156
231
1229
170943
174391

Twoje IP: 54.174.43.27

Spotkanie autorskie z Jarosławem Siekiem

Dnia 2 kwietnia 2019 roku bibliotekę w Krynicach odwiedził zamojski pisarz, scenarzysta, autor książek dla dzieci - Jarosław Siek. Autorowi towarzyszyła ilustratorka Pani Agnieszka Hacia, mieszkająca w naszej gminie.

Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klasy czwartej i piątej ze Szkoły Podstawowej w Krynicach wraz z opiekunami. Autor opowiadał o tym jak powstają książki, ile osób jest zaangażowanych, by ostatecznie książka trafiła do rąk czytelnika. Wspomniał też o tym, jak został pisarzem i ile ma przyjemności z bycia nim. Z poczuciem humoru i niezwykłą lekkością zaprezentował wybrane bajki, czytając je na głos. Każda z nich zawierała morał – kluczowy element edukacyjny.
Pani Agnieszka opowiedziała jak wygląda praca ilustratora, jakich narzędzi i technik używa w swojej pracy. Jej ilustracje zdobią między innymi książki Pana Jarosława Sieka.
Uczestnicy wtorkowej wizyty w bibliotece mogli także obejrzeć animacje bajek oraz posłuchać audiobooków do których głosu użyczyli znani polscy aktorzy, tacy jak Jan Peszek, czy Mirosław Baka. Na koniec spotkania autor chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Większość z nich dotyczyła pracy twórczej oraz planów na przyszłość.

Po spotkaniu istniała możliwość zakupu książek z autografem pisarza.

W naszej bibliotece dostępne są następujące książki Jarosława Sieka: „Gadający Lublin, czyli co usłyszeli koziołek i inni", „Włodzio reżyser z Łodzi", „Architekt Arkady i zamojskie wędrówki w poszukiwaniu natchnienia" , „Drużyna Orłów" – seria bajek sportowych.

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, a jego celem było: zachęcenie dzieci do aktywnego czytelnictwa, popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie wyobraźni.
Organizatorami spotkania autorskiego byli: Biblioteka Publiczna Gminy Krynice przy współpracy Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Krynicach.

Prośba książki

1. Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.
2. Nie czytaj mnie podczas jedzenia.
3. Nie zaginaj moich rogów.
4. Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.
5. Obłóż mnie w papier lub folię.
6. Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.
7. Nie skręcaj mnie, gdy jestem cienka.
8. Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
9. Nie czytaj mnie przy słabym świetle.
10. Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką, a mnie
 odstaw na półkę.
11. Nie przetrzymuj mnie długo
 w domu, czekają na
 mnie inni czytelnicy.

Cytat miesiąca

"Naród, który traci pamięć,traci sumienie"

/Zbigniew Herbert/

 

Narodowy Program

         indeks

 

 

Academica