Rozmiar czcionek: |
Biblioteka Publiczna Gminy Krynice

Finał wakacyjnych akcji

Utworzono dnia 25.09.2025

18.09.2025r.  odbyło się podsumowanie wakacyjnej akcji czytelniczej: "Zbieraj naklejki i zdobywaj nagrody" oraz Konkursu Czytelniczo- Fotograficznego "Zabierz książkę na wakacje". Obydwie akcje miały na celu promocję biblioteki i czytelnictwa, zachęcenie dzieci do czytania książek i co za tym idzie rozwijanie wyobraźni u dzieci poprzez czytanie. Akcje trwały przez cały okres wakacyjny od początku lipca do końca sierpnia.

Przedsięwzięcie z naklejkami skierowane było do dzieci będących czytelnikami placówek bibliotecznych w wieku 4-12 lat.  Aby uczestniczyć w akcji należało w okresie wakacyjnym odwiedzić wybraną bibliotekę i wypożyczyć 3 książki. Za każdą wizytę w bibliotece czytelnik otrzymywał naklejkę. Aby otrzymać dyplom i nagrodę rzeczową należało zebrać co najmniej 10 naklejek. Do akcji " Zbieraj naklejki i zdobywaj nagrody" przystąpiło 24 osoby. Finalnie udało się zebrać naklejki 21 uczestnikom, a oto finaliści: Zuzanna Bednarska, Szymon Bondyra, Gabriela Borek, Natalia Borek, Maja Borek, Stanisław Dunajko, Jakub Gardiasz, Marcel Jamroż, Antonina Kawalec,  Grzegorz Łasocha, Wiktor Łaszyński, Mikołaj Łaszyński, Jan Prochowicz, Kuba Prochowicz, Oliwia Saputa, Marcel Słabosz, Maksymilian Słabosz, Alan Skrzyński, Hanna Stopa, Tymon Stopa, Kamila Wszoła.

Kolejne wydarzenie, które tego dnia też miało swój finał, to Konkurs Czytelniczo - Fotograficzny „Zabierz książkę na wakacje”  Konkurs skierowany był do dwóch grup wiekowych. Pierwsza grupa: dzieci i młodzież do 18 roku życia, druga zaś to dorośli powyżej 18 roku życia. Na konkurs wpłynęło 9 prac w pierwszej grupie wiekowej, niestety w drugiej grupie nikt nie nadesłał swojej pracy. Wszystkie nadesłane prace zostały ocenione przez powołaną przez organizatora Komisję Konkursową, w której skład wchodzili: Rafał Stadnicki- informatyk w Urzędzie Gminy Krynice, Beata Gałan-Smól - instruktor ds. promocji i organizacji imprez w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach i Joanna Szeremeta- pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicach. Jury po obejrzeniu 9 fotografii dokonała oceny prac i przyznała nagrody:

 I m-ce otrzymała Kamila Wszoła z NSP w Hucie Dzierążyńskiej, II m-ce powędrowało do Tymona Stopy  z ZSP w Krynicach, a III m-ce należało do Maksymiliana Słabosz ucznia ZSP w Krynicach. Na wyróżnienia zasłużyli: Zuzanna Bednarska, Nicola Beńko, Szymon Bondyra, Wiktor Łaszyński, Mikołaj Łaszyński i Marcel Słabosz – wszyscy wyróżnieni są uczniami ZSP w Krynicach.

Nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice z rąk Pani Joanny Szeremety – pracownicy GOPS jak i członkini komisji konkursowej oraz Pani Anny Saputa pracownicy BPG Krynice powędrowały do laureatów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszych przedsięwzięciach.

 

Nagrody rozdane

Utworzono dnia 25.09.2025, 15:05

Nasza placówka

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zegar

Godziny otwarcia:

Poniedziałek      8:00 - 16:00

Wtorek                8:00 - 16:00

Środa                  8:00 - 16:00

Czwartek            8:00 - 16:00

Piątek                  8:00 - 16:00


Sobota                8:00 - 16:00

Biblioteka czynna według harmonogramu pracy w soboty

                            

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 61

W poprzednim miesiącu: 374

Wszystkich: 4172